Akce školy

Červen 2017

  • 1.6. - I. A - III. A: sportovní den (8:30, hřiště), VI. A + IX. + tř. uč.: Královský hrad Bezděz a Máchovo jezero (8 – 16:30)
  • 2.6. -  III. B - V. B: sportovní den (8:30, hřiště)
  • 5.6. - 1. st.: skákací hrad (hřiště, 8 – 14 h, podle rozpisu – max. 25 min/třída)
  • 6.6. - Koutníková + 4 žáci: Úžlabinská nformatika (soutěž),
  • 7.6. - IV. A + tř. uč. + ŠD: Ze života včel (Toulcův dvůr), I. C + tř. uč. + Herzlíková: Hurvínkovo přání (Divadlo S+H, P-6), tř. schůzky (16:00 zástupci tříd a vedení ve sborovně, 17:30 = 1. st., 18:00 = 2. st.)
  • 8.6. - I. B + II. B + tř. uč. + ŠD: Staré pověsti české (České muzeum hudby, 8 – 11 h), VI. A + Kantová: Foglarova Stínadla
  • 9.6. - III. A + IV. C + doprovod: Líná babička (Divadlo V Dlouhé, 120 Kč)
  • 12.6. - II. A + II. C + doprovod: ZOO, I. B + III. B + IV. A + IV. B + V. B: koncert pro sdružení ANIMAL´S O. S (od 18:00, Modlitebna ČCE, Praha 2, Korunní 60)
  • 14.6. - IV. B + tř. uč. + ŠD: prohlídka Senátu (8 – 12:30), VI. B + VII. A + část VII. B + Došková + Junková + Polačková: Terezín (exkurze), 5. r. + VI. A + část VII. B + 8. r. + IX. + tř. uč.: Brazílie – Vášnivé srdce Jižní Ameriky (z cyklu Planeta Země 3000, 60 Kč, od 11:45, návrat 13:45), informační schůzka pro zákonné zástupce budoucích prvňáčků (17:00, ŠJ)
  • 15.6. - IX. + Kantová: Španělská synagoga
  • 16.6. - IV. A + VI. B + tř. uč.: Šeherezáda (Divadlo Hybernia, 60 Kč), 1. a 2. r.: fotbalový trénink a beseda
  • 19.6. - V. A + doprovod: ZOO Praha, VIII. B + doprovod: lesopark Hostivař
  • 20.6. - III. A + III. B + tř. uč. + Herzlíková: Mirákulum (celý den), IV. A + IV. B + V. B + doprovod: Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, VIII. B + doprovod: Poutní kostel na Bílé Hoře, IX. + doprovod: Otevřené dveře Arcibiskupského paláce
  • 21.6. - IV. B (od 8:30) + V. B (od 10:30) + doprovod: dopravní hřiště, 6. – 9. r.: filmové představení (8:30, OC Hostivař)
  • 22.6. - III. C + 5. – 8. r.: Šplhavci (uč. AVP – viz rozpis, 65 Kč), IV. A (od 8:30) + IV. C (od 10:30) + doprovod: dopravní hřiště, II. B + VI. B + VII. B + VIII. B: závěrečný koncert (od 18:00, Modlitebna ČCE, Praha 2, Korunní 60, j. h. sbor Písnička, ZUŠ, P – 7)
  • 23.6. - V. A (od 8:30) + doprovod: dopravní hřiště
  • 26.6. - VIII. B + doprovod: ZOO Praha
  • 27.6. - 1. – 9. r.: třídnické práce (vyklizení zásuvek, učebnice…) – bez odpol. vyuč.
  • 28.6. - třídnické práce (úklid třídy, učebnice…), VII. A + VII. B + tř. uč.: Česko-saské Švýcarsko
  • 29.6. - 1. – 8. r.: třídnické práce (dokončení) – bez odpol. vyuč., IX.: poslední zvonění
  • 30.6. - vydávání vysvědčení (8 – 8:45)



Květen 2017

  • 1.5. - Svátek práce - státní svátek
  • 4.5. -VIII. B + tř. uč. + as. ped. (= odchod 8:00) + VIII. A + tř. uč. (= odchod 9:00): Zážitkový kurz (Střední gastronomická škola, Vrbova 1233, P – 4)
  • 5.5. - návrat 4. a 5. r. ze Švp (cca 12 h ke škole)
  • 8.5. - Den vítězství - státní svátek
  • 10.5. - Došková + Junková + výběr žáků (4. – 5. + 6. - 7. r.: 10 + 10 smíšených dvojic): badmintonový turnaj (Badminton Aréna Skalka), přípravné odpoledne pro budoucí 1. r. (14 – 15 h)
  • 11.5. - KMD + Koutníková + Štěpánová: Mýdlový princ (Div. Brodway)
  • 12.5. - 1. – 3. r. + IV. C: pořad o netopýrech (podle rozpisu, uč. AVP, 40 Kč)
  • 16.5. - fotografování tříd, skupinek a jednotlivců (35 Kč/ks, jednotlivci = 3 ks, počet členů skupiny = počet ks)
  • 18.5. - III. C + doprovod: Cesta ke chlebu (Toulcův dvůr, od 8:45, 90 Kč)
  • 19.5. - 5. IV. A, B + 5. r. 6. – 8. r.: pořad o netopýrech (podle rozpisu, uč. AVP, 40 Kč)
  • 22.5. - II. B + doprovod: odjezd na Švp (Strnadovský mlýn, Vršovice 1, Sedlčany) – sraz 8:30 u školy
  • 24.5. - přípravné odpoledne pro bud. 1. r. (14 – 15 h)
  • 25.5. - IV. A + tř. uč. + ŠD: Ze života rostlin (Toulcův dvůr)
  • 26.5. - návrat II. B ze Švp -14:30 ke škole
  • 31.5. - VIII. A + VIII. B + doprovod: Techmania (Plzeň, celodenní exkurze, 210 Kč)


Duben 2017

  • 3.4. - IV. A (od 8:30) + IV. B (od 10:30) + doprovod: dopravní hřiště
  • 4.4. - IV. C (od 8:30) a V. A (od 10:30) + doprovod: dopravní hřiště
  • 4.4. - zápis do 1. ročníku 2017/18 (14:00 – 18:00)
  • 5.4. - zápis do 1. ročníku 2017/18 (14:00 – 18:00)
  • 5.4. - V. B (od 8:30)+ doprovod: dopravní hřiště
  • 10.4. - V. B + VI. B + tř. uč.: exkurze u hasičů (od 10:00), veřejné slyšení pro veřejnost k Horskému hotelu (18:00, ŠJ)
  • 11.4. - IV. A + IV. C + tř. uč. + ŠD + as. ped.: Mise Vyšehrad (90 Kč, 8:00)
  • 12.4. - VI. A + doprovod: Muzeum hl. m. Prahy (exkurze),
  • 13.4. - velikonoční prázdniny
  • 14.4. - Velký pátek
  • 17.4. - Velikonoční pondělí
  • 19.4. - I. C + doprovod: Mláďata (Toulcův dvůr), IV. A,B + tř. uč. + Jamborová: vystoupení na Velik. trzích, Staroměstské nám., 14:30 – 14:50), pedagogická rada za 3. čtvrtletí, ŠD – kouzelník (45 Kč, od 14:00, pro zájemce, v tělocvičně)
  • 20.4. - I. A + II. A + tř. uč.: Kvak a Žbluňk (Divadlo V Dlouhé, od 10:00), IV. B + tř. uč. + studentka VOŠ: Mise Vyšehrad (90 Kč, 8:00)
  • 24.4. - III. B + doprovod: cyklus „Hurá do opery!“
  • 26.4. - 3 žáci z 1. st. + 3 žáci VIII. A + 3 žáci VIII. B + doprovod: Eurorébus/ Eurorébus Junior (zeměpisná soutěž, krajské kolo, P - 6), přípravné odpoledne pro budoucí 1. r. (14:00 – 15:00)
  • 27.4. - IV. A,B + tř. uč. + J. Jamborová: vystoupení na předávání Jánského plaket (14:00, MÚ P- 10)
  • 29.4. - 4. a 5. r. + doprovod: odjezd na Švp – Horský hotel, Jánské lázně (sraz 12:00, návrat 5. 5. cca 12:00)


Březen 2017

  • 7.3. - A + III. C + doprovod: Nebojsa (Minor, 9:30, 100 Kč), II. B + II. C + tř. uč. + ŠD: Rom´n´Roll (Rudolfinum, odchod 8:30)
  • 9.3.I. B + III.a V. B + IV. A a B + VII. a VIII. B + tř. uč. + ŠD + J. Jamborová: koncert (Komunitní centrum Matky Terezy, P 4 – Háje, od 18:00, vstupné 50 Kč, předprodej lístků ve vrátnici školy od 27. 2.)
  • 14.3. - I. A + I. B = 1. h, II. B + II. C = 2. h, III. A + III. C = 3. h, IV. C + V. B = 5. h: Smysly živočichů (uč. Př)
  • 15.3.den otevřených dveří (8:00 – 16:30, prohlídka budovy začíná každou celou hodinu u služebního vchodu, během dopoledne možnost nahlédnout do výuky – vstup služebním vchodem)
  • 17.3. - ukázková hodina pro MŠ Mládežnická (10:00, 1. r.)
  • 21.3. - VI. B + Hřebíková + Došková: Rom n´Roll (Rudolfinum, odjezd 8:30), ukázková hodina pro MŠ Podléšková (10:00, 1. r.) 
  • 23.3. - VIII. A + VIII. B + tř. uč. + as. ped.: Akademie řemesel (projektový den, Zelený pruh, P - 4)
  • 27.3. - III. B + doprovod: Hurá do opery!
  • 29.3. - IV. A + IV. B + tř. uč. + ŠD: Tam – Tam orchestra (9:00, Národní dům na Vinohradech, od 9:00, 50 Kč), konzultační hodiny (16 – 19 h, zápisové archy pro 1. st. ve vrátnici školy od 15. 3., 1. st. do 17:30 podle zápisových archů, pak volně, 2. st. jen volně)


Únor 2017

  • 1.2. - vstup žáků do budovy školy od 7:30 (zahájen zkušební provoz), V. B + doprovod: dopravní hřiště (od 8:30), IX. - odevzdání přihlášek na SŠ tř. uč.
  • 2.2. - 5. a 7. r. - odevzdání přihlášek na víceletá gymnázia tř. uč.
  • 3.2. - pololetní prázdniny
  • 6. - 12.2. - jarní prázdniny
  • 13.2. - II. B + II. C + tř. uč. + ŠD: Jak jsem se ztratil (Divadlo V Dlouhé, odchod 8:50)
  • 15.2. - zahájení kurzu plavání pro 2. r. (1. skup = II. B, 2. skup. = II. A + II. C), IV. A + IV. B + tř. uč. + ŠD: The Fortyfingers (Nár. dům Vinohrady, od 9:00, 50 Kč)
  • 16.2. - IX. + doprovod: Oxford Books
  • 17.2. - VI. A + VI. B + tř. uč.: Charta 77 – inter. pořad (3. a 4. h, uč. Př)
  • 21.2. - IV. B a tř. uč. + ŠD: Cesta ke chlebu (Toulc. dvůr)
  • 22.2. - III. A + III. C + doprovod: Vesmír kolem nás (Planetárium, od 9:00, 60 Kč), ŠD – karneval (14 – 15 h, velká tělocvična)
  • 23.2. - IV. A + doprovod: Kam s ním? (Toulc. dvůr), III. B + doprovod: Vesmír kolem nás (Planetárium, 60 Kč)
  • 27.2. - II. B + VI. B + doprovod: koncert (Sbor Bratrské jednoty baptistů, Vinohradská 68, P – 3, od 18:00, vstupné 50 Kč, předprodej lístků ve vrátnici školy od 13. 2.)


Leden 2017

  • 3.1. - zahájení vyučování (podle rozvrhu)
  • 4.1. - třídní schůzky (16:00 schůzka zástupců tříd s vedením školy ve sborovně, 1. st. = 17:30, 2. st. = 18:00)
  • 5.1. - IV. A + tř. uč. + ŠD: Kámen, společník života (Toulcův dvůr)
  • 11.1. - I. B, I. A, II. B, II. C, II. A - tancování (velká TV)
  • 12.1. - III. C, 8. r. + IX. (dívky), III. B, 6. + 7. r. (dívky), III. A - tancování (velká TV), KMD + Koutníková, Štěpánová: Univerzální sci-fi (Divadlo V Dlouhé)
  • 13.1. - IV. A, IV. C, V. B, IV. B, V. A - tancování (velká TV)
  • 16.1. - III. B + doprovod: „Hurá do opery!“, IV. B + tř. uč. + ŠD: Kámen, společník života (Toulcův dvůr)
  • 18.1. - pedagogická rada (14:00, sborovna)
  • 20.1. - IV. C + tř. uč. + ŠD: dopravní hřiště (od 10:30), výběr 5. – 9. r. + doprovod: odjezd na lyžařský kurz (sraz 12:20)
  • 23.1. - III. A + tř. uč. + ŠD: Kam s ním (Toulcův dvůr, 100 Kč, 9:00), IV. B (od 8:30) + doprovod + IV. A + tř. uč. + ŠD (od 10:30): dopravní hřiště
  • 24.1. - IV. A + tř. uč. + ŠD: Dobrodružství Toma Sawyera (Divadlo Gong, 90 Kč, 10:00), V. A (od 8:30) + doprovod. dopravní hřiště
  • 27.1. - návrat z lyžařského kurzu (cca 12:00 u školy)
  • 31.1. - vydávání výpisu vysvědčení za 1. pol.



Prosinec 2016

  • 2.12. - ŠD – divadelní představení (pro přihlášené, velká TV, od 14:00, 50 Kč)
  • 3.12. (sobota) - sdružení Metoděj – besídka v TV (10 – 16 h)
  • 5.12. - III. B + doprovod: Hurá do opery! (od 9:00), II. B + tř. uč. + M. Novotná: Vánoce na statku (Toulcův dvůr, 9:00, 130 Kč), Mikuláš ve škole (zajišťuje IX. tř.)
  • 6.12. - III. B + doprovod: exkurze u hasičů (Modřany, návrat do 12:35)
  • 7.12. - I. B + doprovod: vystoupení na vánočních trzích (14:00 – 14:20, Kubánské nám.)
  • 8.12. - VIII. B – Bezpečný internet (přednáška, učebna, od 9:00)
  • 9.12. - Došková + výběr žáků 1. st.: florbalový turnaj
  • 12.12. - VIII. A - Bezpečný internet (učebna, od 9:00)
  • 13.12. - III. A + III. C + doprovod: Vánoce v přerovském skanzenu (návrat 13:45 – 14:15)
  • 14.12. - II. A + IV. A + IV. B + doprovod: CORD PICOLO (ND Vinohrady, 9:00, 50 Kč), I. A. + I. B + tř. uč.: Vánoce na statku (Cífkův statek, návrat cca 14:15, 360 Kč)
  • 19.12. - VIII. B + doprovod. Dům EU
  • 20.12. - VIII. A + Zezulová: Dům EU, II. B + II. C + doprovod: workshop České filharmonie (Rudolfinum, 9.00, 100 Kč), V. B + VI. A + VI. B + VIII. B + IX + doprovod: fanoušci (School Match 2016, aréna Sparta, P-9)
  • 21.12. - VI. A + doprovod, IX. + doprovod: Betlémy, VII. B + doprovod: Vánoční Praha, I. C + V. A + doprovod: Vánoce na statku (exkurze, skanzen Třebíz, odjezd 7:45, návrat 13 – 13:30)
  • 22.12. - 6. – 9. r.: Fantastická zvířata (8:30, film. představení, OC Hostivař, 99 Kč)
  • 23.12. - 2.1.2017 - Vánoční prázdniny (vyučování začne 3.1.2017)
  • 4.1.třídní schůzky (16:00 schůzka zástupců tříd s vedením školy ve sborovně, 1. st. = od 17:30, 2. st. = od 18:00)


Listopad 2016

  • 1.11. - KMD + Koutníková + Štěpánová: Bytná na zabití (Vinohradské divadlo. 19:00)
  • 2.11. - A + Gumanská + as. ped.: O Sluníčku, Měsíčku a hvězdičkách (Planetárium, 60 Kč, od 9:00), VI. A + VI. B + Kalinová + Benešová: Pohyby Země (Planetárium, 60 Kč, od 10:00), 14:00 Jamborová + VIII. B (dívky + 2 chlapci): předávání Jánského plakety (MÚ, velká zasedací místnost), 17:30 ŠJ – setkání veřejnosti k projektu „Moje stopa“
  • 7.11. - IX. + Suchanová + Kantová: Nenech se ovládnout (KD Barikádníků, 9:00, 50 Kč)
  • 9.11. - VII. B + VIII. A + IX.: přednáška SEX, AIDS, LÁSKA, VĚRNOST (8:40 – 11:40, sbor. zkušebna)
  • 10.11. - IV. A + doprovod (od 8:30), IV. B  + doprovod (od 10:30): dopravní hřiště
  • 11.11. - IV. C + doprovod (od 8:30), V. B + doprovod (od 10:30): dopravní hřiště
  • 14.11. - fotografování jednotlivců - vánoční sada (250 Kč)
  • 16.11. - IV. A + IV. B (od 9:00) + tř. uč., V. B + VII. B (od 11:00): The Beatles revival (Národní dům Vinohrady, 50 Kč), V. A (od 10:30) + doprovod: dopravní hřiště
  • 17.11. - státní svátek
  • 22.11. - I. A + I. B + I. C + II. C + tř. uč. + ŠD: Divadlo S + H
  • 23.11. - výroba adventních věnců (IV. C: 8 – 9 h, IV. A + IV. B. 10 – 11:40)
  • 24.11. - VII. B + VIII. A + Suchanová + Zezulová: přednáška Josefa Klímy (KD Barikádníků, 50 Kč, 8:30), IX. + Kantová, VIII. B + Koutníková + as. ped.: Schola pragensis (veletrh SŠ, Kongresové centrum)
  • 25.11. - III. C + doprovod: Rostliny užitkové a užitečné (Toulcův dvůr, 100 Kč, 8:45)
  • 28.11. - III. A + doprovod: Teče voda, teče (Toulc. dvůr, 80 Kč, 9:00)
  • 30.11. - rozsvícení vánočního stromečku (školní hřiště, 16:00 – 18:00)

Říjen 2016

  • 3.10. - IV. A + tř. uč. + ŠD: Cesta kolem světa (Toulcův dvůr, 9:00)
  • 5.10. - I. C + tř. uč. + ŠD: Galerie GUD (9:00)
  • 7.10. - volný den – 1. kolo voleb do Senátu, návrat ze Švp: VI. A + 7. – 9. r. (předpokládaný příjezd kolem 12:00)
  • 12.10. - skup Nj 8. r. + 9.r. + V. Dacik + T. Kalinová + I. Kantová: film Alemania (Goethe Institut, 8:45 – 12:35)
  • 14.10. - volný den (v případě konání 2. kola voleb do Senátu)
  • 17.10. - IX. + A. Suchanová + I. Kantová: Nenech se ovládnout (KD Barikádníků, 50 Kč, po 2. h
  • 18.10. - V. A +V. B + tř. uč. + ŠD: Vesmír kolem nás (Planetárium, 9:00, 50 Kč)
  • 25.10. - VII. B + A. Suchanová: Drogy a závislost na nich (KD Barikádníků, 50 Kč, během 2. h)
  • 26.10. + 27.10. - podzimní prázdniny
  • 28.10. - státní svátek

Září 2016

  • 1.9. 8:00 - 8:45 -  zahájení školního roku 2016/17 (8:45 – 9:30 možnost svačiny v ŠJ)
  • 6. 9. - III. A + V. B + doprovod: Vyšehrátky
  • 9. 9. - IV. A + doprovod: Vyšehrátky
  • 14. 9. - 3. r. + doprovod: zahájení plaveckého výcviku
  • 30. 9. - 7. r. + 8.r. + IX. tř. + doprovod: odjezd na Švp

zs-svehlova

Švehlova 2900/12

106 00 Praha 10

Email: zssvehlova@zssvehlova.cz

Phone: +420 724 308 922

Fax: +420 272 652 023