Budoucím prvňáčkům

Informace o stravování ve školní jídelně

Příhláška ke stravování
Informace pro rodiče prvních tříd ve školním roce 2016/2017

Informace k zahájení školní docházky
1. 9. si děti vyzvedne paní učitelka v 8:00 u vchodu do školy (doprovod rodičů vítán). Děti ve třídě budou cca do 8:20, pak si je přeberou paní vychovatelky ze školní družiny a proběhne informační schůzka rodičů s paní učitelkou (aktovku/batoh děti mít nemusí, učebnice a pomůcky dostanou během dalších dnů). V dalších dnech bude postupně prodlužován pobyt ve třídě tak, aby si děti zvykly na školní režim.

Pomůcky do 1. třídy
Penál:
-pastelky, fixy (5 zákl. barev), 2x obyčejná tužka č.2, ořezávátko, později 2x pero

Aktovka:
Aktovka by měla být lehká, s pevnými zády.
-desky na písmena a číslice, desky na sešity, látkový ubrousek na svačinu, láhev s pitím, obaly na sešity

Výtvarná výchova:
-kufřík (zůstává ve škole), tempery, vodovky, voskovky, hadřík, pevný kelímek, igelit na lavici, podložku na modelování, tyčinkové lepidlo, zástěrku (staré větší triko), modelína, nůžky, několik různě velkých štětců

Tělesná výchova:
-triko s krátkým rukávem, tepláky nebo kraťasy, boty se světlou podrážkou, švihadlo, tenisák (nebo molitanový míček na „líný“ tenis), uzavíratelný sáček na všechny tyto věci (zůstává ve škole)

Všechny učebnice i pracovní sešity děti dostanou na začátku školního roku.

Každý žák dostane balíček, který obsahuje základní školní potřeby.