Třídy s rozšířenou výukou HV

Přijímáme nové prvňáčky do třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy
Více informací ZDE.

26. celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů v Uničově

S radostí oznamujeme, že dětský pěvecký sbor IV. B,vedený paní Mgr. Janou Jamborovou, se po vítězství v krajské přehlídce školních dětských pěveckých sborů výborně představil i na letošní 26. celostátní přehlídce v Uničově, zařadil se mezi 16 nejlepších sborů, celkem se přehlídek zúčastnilo 175 sborů. Sbor IV. B obdržel ocenění za provedení písně Pavouk Petr od M. Hyblera

Žákům i paní učitelce děkujeme a blahopřejeme!

Od září 2009 otvíráme na naší škole vždy jednu třídu s rozšířenou výukou hudební výchovy. Výuku Hv v těchto třídách vedou pí uč. Mgr. Jana Jamborová a pí uč. Mgr. Lucie Hřebíková. Obě paní učitelky mají kvalifikaci pro vedení hudebních tříd. Děti jsou předběžně kontaktovány ve školkách a při zápise do 1. tříd v lednu. Přijímáme i děti z jiných spádových oblastí.
V upraveném školním učebním plánu mají tři hodiny Hv týdně. Výuka zahrnuje hlasovou výchovu, hudební teorii a hru na zobcovou flétnu a sborový zpěv.

Úspěchy
13. 5. 2015 - galavečer soutěže Praha 10 má talent - Viktorie Janovská (2. A) a Václav Janovský (4. B) získali 1. místo pod vedením paní učitelky Hřebíkové.

29. 3. 2015 se žáci III. B s paní učitelkou Jamborovou zúčastnili soutěžního krajského kola 25. celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů a získali zde nejvyšší ocenění Zlaté pásmo!!!

Sbor 4. a 5. hudebních tříd obsadil 1. místo v soutěži Praha 10 má talent !!! Galakoncert se konal ve čtvrtek 15. 5. 2014 v Radiopaláci.

Žáci z hudebních tříd se v dubnu 2013 zúčastnili krajského kola Celostátní přehlídky školních pěveckých sborů pořádaném NIPOS ARTAMA Praha a získali zde Zlaté pásmo!!! Soutěž se konala v kulturním centru v Modřanech.

Veřejná vystoupení
Vystoupení vítězů soutěže Praha 10 má talent na Májových slavnostech Prahy 10
Vystoupení v domově seniorů Praha 10
Koncert v Modlitebně ČCE v Praze 2
Koncert v Salesiánském divadle
Koncerty na Staroměstském náměstí v rámci velikonočního programu
Vánoční trhy u OC Eden
Festival „Rolničkové svátky písní“ v Hlaholu
Opakovaná vystoupení pro žáky školy
Nahrávání ve studiu „Ořechovka“
Koncert v sále Sboru bratrské jednoty baptistů v Praze 3
Adventní koncert v sále ZŠ U Vršovického nádraží
Vánoční koncerty
Novoroční koncerty

Akce hudebních tříd 2014/2015 (PDF)

Děti pod vedením paní učitelky Jamborové a Hřebíkové sklízejí při vystoupeních zasloužený úspěch. Protože se věnují společnému zájmu, jsou ukázněné a kultivované. Vynikající je i podpora rodičů. S „malými muzikanty“ spolupracují i starší žákyně – např. doprovod na flétnu či bicí nástroje. Klavírní doprovod zajišťuje studentka VŠ. Děti chodí na opery, účastní se různých hudebních cyklů a projektů.