Taekwondo

Taekwondo patří k nejvíce propracovaným korejským bojovým uměním. V současné době se však jedná spíše o moderní sportovní disciplínu, která si získala oblibu po celém světě. Hlavní myšlenky tohoto sportu jsou zaměřeny na obranu jedince proti předpokládanému nepříteli.

Od roku 2000 je Taekwondo WTF, jakožto jediný bojový sport, řádným olympijským sportem. Zde na škole je zastoupeno ve formě sportovního zápasu. Oddíl Gladiator Dojang má na této škole již dlouholetou tradici. Vznikl v roce 1991 pod názvem Taekwondo klub WTF, v roce 1998 došlo k přejmenování oddílu na Gladiator Dojang.

Tréninky probíhají pravidelně každé pondělí a čtvrtek pro děti v čase 18 - 19 hodin, pro dospělé pak od 19 - 20:30. V úterý jsou speciální tréninky zaměřené na sportovní zápas pro výběr cvičenců, kteří náš oddíl reprezentují na turnajích po celé České republice. Nábor nových členů probíhá během celého roku, pro více informací kontaktujte některého z trenérů, viz. oddílové internetové stránky.

www.gladiatordojang.cz