Budoucím prvňáčkům

Informace k zahájení školní docházky - školní rok 2018/2019
V pondělí 3. 9. si děti vyzvedne paní učitelka v 8:00 u vchodu do školy (doprovod rodičů vítán). Děti ve třídě budou cca do 8:30, dále si je převezmou paní vychovatelky ze školní družiny a proběhne informační schůzka rodičů s paní učitelkou. Aktovku/batoh děti mít nemusí, učebnice a pomůcky dostanou během dalších dnů.

V následujících dnech bude postupně pobyt ve třídě prodlužován tak, aby si děti zvykly na školní režim:

• úterý 4. 9. (2 vyučovací hodiny) - výuka do 9:40
  • středa 5. 9. (2 vyučovací hodiny) - výuka do 9:40
  • čtvrtek 6. 9. (3 vyučovací hodiny) - výuka do 10:45
  • pátek 7. 9. (4 vyučovací hodiny) - výuka do 11:40

Informace ke stravování
Školní jídelna - informace (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)

Pomůcky do 1. třídy
Všechny učebnice i pracovní sešity děti dostanou postupně na začátku školního roku. Každý žák obdrží také balíček s pomůckami jako dárek od školy a Magistrátu hlavního města Prahy, který obsahuje základní školní potřeby (plastový bezpečnostní kelímek s víčkem, modelovací podložku A4, plastovou malířskou paletu, temperové barvy, pastelky trojhranné 6 barev, obyčejnou tužku, ořezávátko, gumu, voskovky, lepidlo v tyčince a nůžky).

Dále doporučujeme zakoupit:

• Penál:
    fixy (5 zákl. barev), 2x obyčejná tužka č.2, později 2x pero
  • Aktovka: (měla by být lehká, s pevnými zády)
    desky na číslice, desky na sešity, obaly na sešity, látkový ubrousek na svačinu, láhev na pití
  • Výtvarná výchova:
    kufřík (zůstává ve škole), vodové barvy, hadřík, igelit na lavici, zástěrku (staré větší triko), modelína, nůžky (pokud je dítě levák), několik různě velkých štětců
  • Tělesná výchova:
    triko s krátkým rukávem, tepláky nebo kraťasy, boty se světlou podrážkou, švihadlo, tenisák (nebo molitanový míček na „líný“ tenis), uzavíratelný sáček na všechny tyto věci (zůstává ve škole)