Akce školy

Listopad 2018

  • 2.11. VI. A,+ VI. B: Planetárium Praha – pořad „Pohyby Země“
  • 5.11. IX. B: workshop „Doma a jinde“
  • 6.11. I. A: Máme rádi zvířata
  • 7.11. VIII. A + VIII. B + IX. B „Jarmark řemesel a služeb“, IX. A – „28. říjen“ (exkurze), pedagogická rada
  • 9.11. 7. a 8. r.: „Zdravý životní styl“ - přednáška
  • 14.11. V. A + V. B: dopravní výchova, ŠD „ Podzimní jednohubka aneb odpolední skotačení ve ŠD“
  • 15.11. V. C: dopravní výchova
  • 16.11. fotografování
  • 19.11. II.B: hudební pořad, 8. roč. (chlapci)  SŠES Dubečská – polytechnická výchova
  • 20.11. VIII. A: HZS
  • 21.11. I. C: „Vánoce na statku“
  • 22.11. VIII. A + IX. B: Schola Pregensis
  • 23.11. III.A: návštěva knihovny
  • 23.11. – 30.11. V. C + VI. A + VI. B + VIII. A + IX. B: ŠvP Černá hora  
  • 27.11. 4 roč.: Divadlo V Dlouhé (představení)
  • 28.11. VIII.B: Česká filharmonie (hud. pořad)     


Říjen 2018

  • 1.10. II. B: Hv pořad
  • 3.10. Pražský deník – fotografování (tabla 1. r.)
  • 4.10. VIII. B. Hv pořad (Rudolfinum)
  • 5.10. ředitelské volno - volby
  • 8.10. VII. A VII. B: beseda „Vlastenec a mecenáš umění Jindřich Waldes“
  • 9.10. 4. r. – výzkum růstu
  • 10.10. IX. B: beseda „Bratři Čapkové a jiní Pátečníci dětem“
  • 11.10. VIII. A: ZOO Praha (exkurze)
  • 16.10. VIII. A + VIII. B: beseda „Vynálezce Emil Kolben“
  • 18.10. 5 žáků VIII. B: workshop (způsob zpracování výstupu projektu „Příběhy našich sousedů“)
  • 23.10. I. C: Máme rádi zvířata
  • 24.10. I. B: Máme rádi zvířata
  • 28.10. státní svátek
  • 29. + 30. 10. podzimní prázdniny


Září 2018

  • 3.9. slavnostní zahájení školní roku (1. r. do 7. 9. vlastní režim, 2. – 9. r. ve třídách 8:00 – 8:45)
  • 4.9. 3. r. + doprovod = plavání (odchod po 1. vyuč. hodině, přepokládaný návrat a konec vyučování v 11:50), 2. – 4. r. vyučování do 11:40, 5. – 9. r. do 11:30
  • 5.9. 2. – 4. r. do 11:40, 5. – 9. r. do 11:30
  • 6. a 7. 9. 2. – 9. r. podle rozvrhu (bez odpoledního vyučování)
  • 10.9. začátek výuky podle platného rozvrhu
  • 12.9. fotografování žáků 1. r. (sada = 250 Kč)
  • 13.9. 1. – 4. r.: Plazi (beseda s ukázkami zvířat)
  • 24.9. 6. r. + tř. uč.: sázení Stromu svobody (areál školy)
  • 26.9. třídní schůzky (16:00 schůzka zástupců tříd a vedení školy ve sborovně, 17:30 = 1. st., 18:00 = 2. st.)
  • 28.9. státní svátek


Červen 2018

  • 4.6. III. B + doprovod: hudební pořad Čs. Filharmonie (Rudolfinum), odjezd na Švp: 5. r. + doprovod (Strážné), VI. B + IV. A + doprovod (Zásada), 2 žáci IV. C + doprovod: finále badmintonového turnaje (Badminton Aréna Skalka)
  • 5.6. I. B + doprovod: Colloredo-Mansfeldský palác (prohlídka)
  • 6.6. VIII. B + tř. uč.: projektový den na SPŠ stavební (Družstevní), výběr VIII. A + doprovod: „Sempé – Malý Mikuláš a jiné …“ (výstava), třídní schůzky (16:00 schůzka zástupců tříd s vedením školy, 17:30 – 1. st., 18:00 – 2. st.)
  • 8.6. návrat ze Švp: 5. r. + doprovod, VI. B + IV. A + doprovod
  • 11.6. odjezd na Švp: II. B + III. B + IV. B + IV. C + VII. B + doprovod (Růžená)
  • 12.6. V. C + doprovod: Vyšehraní (představení Československo, od 10:20), žákovský parlament (3. h)
  • 13.6. pedagogická rada za 2. pol. 2017/18
  • 14.6. primární prevence: VII. A, VI. B, III. C + doprovod: O líné babičce (Divadlo V Dlouhé)
  • 15.6. primární prevence: VI. A, VII. A, příjezd ze Švp: II. B + III. B + IV. B + IV. C + VII. B + doprovod
  • 18.6. 9. r. + doprovod: ZOO (Praha), odjezd na Švp: 8. r. + doprovod (Ostružná), IV. B + doprovod: dopravní hřiště (Veronské nám.), ŠD: pořad „Africká kultura“ (pro přihlášené), KMD + doprovod: Čarodějný sen (ND, 19:00)
  • 19.6. 9. r. + doprovod: Pražský festival sportu a volného času
  • 20.6. dopravní hřiště (Veronské nám.): IV. C + doprovod, IV. A + doprovod, 9. r. + doprovod: Pražský hrad a Arcibiskupský palác, informační schůzka pro rodiče budoucích 1. r. (17:00, ŠJ)
  • 21.6. dopravní hřiště (Veronské nám.): V. B + doprovod, V. C, VII. B + doprovod: hudební pořad (Rudolfinum), 9. r. + doprovod: Terezín (exkurze), výběr žáků Hv tříd + doprovod - Festival hudby (Heroldovy sady)
  • 22.6. dopravní hřiště (Veronské nám.): V. A, 9. r. + doprovod: Lesopark Hostivař, příjezd ze Švp: 8. r. + doprovod,
  • 25.6. VII. B + doprovod: workshop „Den, kdy se mlčelo“ (Letná)
  • 26.6. IV. C + 5. – 9. r.: „Barma (Maynmar)“ (pořad z cyklu „Země 3000“)
  • 28.6. poslední zvonění 9. r.
  • 29.6. vysvědčení za 2. pol. 2017/18


Květen 2018

  • 1.5. státní svátek
  • 2.5. VII. B: Mumie světa (Výstaviště Holešovice), přípravné odpoledne pro budoucí 1. r.
  • 3.5. výběr 7. – 9. r.: turnaj - nohejbal
  • 4.5. VIII. B + doprovod: Mezi nebem a zemí (divadelní předst., po 1. h), III. B + II. B + doprovod: O líné babičce (Divadlo V Dlouhé)
  • 7.5. IX. A + IX. B + VII. A + doprovod: odjezd na Švp (penzion Lumka, Strážné)
  • 7.5. ředitelské volno
  • 8.5. státní svátek
  • 9.5. 17:00 mimořádná schůzka V. C (sborovna)
  • 10.5. výběr 4. – 7. r. (40 žáků): projekt „Badminton do ZŠ“
  • 11.5. I. C + doprovod: Mláďata (Toulcův dvůr), II. B + tř. uč. + ŠD: Strašidýlko Stráša (Výstaviště, P-7), IX. A + IX. B + VII. A + doprovod: příjezd ze Švp
  • 14.5.: II. B + tř. uč.: hudební pořad České filharmonie (Rudolfinum), 8. r.: beseda s režisérem Issou o Sýrii
  • 15.5. žákovský parlament (3. h, aula)
  • 16.5. II. C + VII. A + doprovod: Petřín, přípravné odpoledne pro budoucí 1. r.
  • 18.5. fotografování tříd
  • 21.5. VII. B (1 a 2. h) + VII. A (3. + 4. h): primární prevence, III. A + III. C + doprovod: odjezd na Švp (penzion Rota, Písečné)
  • 22.5. I. A + doprovod: Mláďata (Toulcův dvůr), IX. B + doprovod: Lidice
  • 24.5. VI. A + VI. B + VII. B: Annie jr. (Divadlo Hybernia)
  • 25.5. I. A + I. B + I. C + II. A + II. B + II. C + IV. B + IV. C + doprovod: Dětský sportovní den ČAFC, VI. A (1. a 2. h) + VII. B (3. a 4. h): primární prevence
  • 29.5. I. B + doprovod: Mláďata (Toulcův dvůr), výběr 4. a 5. r.: Matematické putování
  • 30.5. přípravné odpoledne pro budoucí 1. r.


Duben 2018

  • 2.4. - Velikonoční pondělí
  • 4.4. - primární prevence: V. B zápis do 1. r. 2018/19 (14 – 18 h)
  • 5.4. - bruslení (ICERINK): V. B + VI. B + VII. B, „Šifra mistra Brailla“: II. B + III. A + IV. A, IV. C + V. A: primární prevence, V. A + IV. B: Velikonoční trhy 2018 (Staroměstské nám., 14:30 – 14:50), zápis do 1. r. 2018/19 (14 – 18 h)
  • 6.4. - IV. B: dopravní hřiště, dopravní výchova: III. B + I. A + I. C + III. A + III. C + II. C + I. B + II. A + II. B, „Šifra mistra Brailla“: II. A + III. B
  • 9.4. - IV. A + IV. C: dopravní hřiště, III. B: hud. pořad České filharmonie, „Šifra mistra Brailla“: II. C + IV. B + V. C
  • 10.4. - V. A + V. B: dopravní hřiště , „Šifra mistra Brailla“: III. C + IV. C, žákovský parlament (3. h, aula)
  • 11.4. - V. C: dopravní hřiště, výběr 4. a 5. r.: Eurorébus Junior (krajské kolo soutěže)
  • 12.4. - VII. B: Čtyři kroky do nového světa (hud. pořad), VIII. A: selektivní prevence, bruslení (ICERINK): II. B + II. C + VII. A, primární prevence: IV. A + IV. C
  • 13.4. - primární prevence: III. A + III. B + III. C + V. C
  • 14.4. - IV. B + VI. B: festival Rolničkové svátky písní (Salesiánské divadlo)
  • 18.4. - pedagogická rada
  • 19.4. - bruslení (ICERINK): I. B + VI. A + IX. A
  • 24.4. - I. A + I. B + I. C: Nebojsa (Divadlo Minor)
  • 25.4. - ples k 50. výročí školy (Lucerna)
  • 26.4. - bruslení (ICERINK): V. C + III. A, filmové představení: 1. st. od 9:00, 2. st. od 10:00 (OC Hostivař)
  • 27.4. - V. A + V. B: vystoupení v DS Zvonková, IX. A: Židovské město Praha (exkurze)

Březen 2018

  • 1.3. - I. C + doprovod: O beránkovi a ovečce (Toulc. dvůr, 80 Kč, od 8:30), bruslení (ICERINK, 8:00 – 10:40): přihlášení žáci III. B + III. C + IX. A + doprovod, ŠD – výtvarná dílnička (14:00 – 16:00)
  • 3.3. - výběr 7., 8. a IX. B + doprovod: návrat z lyžařského kurzu (12:00)
  • 5.3. - ŠD – výtvarná dílnička (14:00 – 16:00)
  • 6.3. - I. c + doprovod: bruslení (sportovní areál |Gutovka)
  • 7.3. - Den otevřených dveří (8:00 – 16:30), ŠD – výtvarná dílnička (14:00 – 16:00)
  • 8.3. - bruslení (ICERINK): přihlášení žáci II. A + IV. C + V. A + doprovod
  • 9.3. - IV. C + doprovod: Teče, voda, teče (Toulc. dvůr), výběr 4. a 5. r. + doprovod: turnaj ve vybíjené
  • 12.3. II. B + doprovod: hud. pořad České filharmonie, výběr VIII. B + Junková: prezentace projektu „Příběhy našich sousedů“ (16:00, Divadlo Mana, Praha 10 – Vršovice)
  • 13.3. - žákovský parlament
  • 14.3. - I. A + I. B + I. C + doprovod: Kvak a Žbluňk jsou kamarádi (Divadlo V Dlouhé), KMD + doprovod: Drama v kostce – pokus č. 2 (Studio Ypsilon)
  • 15.3. - I. A + doprovod: Velikonoce na statku (Toulc. dvůr), bruslení (ICERINK): přihlášení žáci I. A + VI. A + VI. B + doprovod
  • 16.3. - I. B + I. C + doprovod: Velikonoce na statku (Toulc. dvůr), 2. – 9. r.: Matematický klokan
  • 19.3. - 10:00 ukázková hodina pro MŠ Podléšková, 8. r. – chlapci + Žák: polytechnická výchova (SŠES Jesenická 1)
  • 21.3. - 5. r. + 2. st.: Člověk a příroda (PENTHEA), konzultační hodiny (16 – 19, 1. st. do 17:30 podle rozpisu, pak volně, 2. st. jen volně)
  • 22.3. - bruslení (ICERINK): I. A + VI. A + VI. B + doprovod, 1. – 4. r.: Lovci a jejich kořist (PENTHEA)
  • 24.3. - VIII. B + IX. B + Jamborová: Krajské soutěžní kolo XXVIII. ročníku Celostátní přehlídky školních pěveckých sborů (Modřany, P-4)
  • 26.3. - III. C + IV. A + doprovod: Čechova stodola (Velikonoce), 7. r.: beseda „Vietnam“ (kultura, tradice, 2. generace Vietnamců v Čechách)
  • 27.3. - 6. -9. r.: beseda s cestovatelem po Asii (aula)
  • 29.3. - jarní prázdniny, 30. 3. Velký pátek (2. 4. Velikonoční pondělí)

Únor 2018

  • 1.2. - V. C: dopravní hřiště (Veronské nám.)
  • 2.2. - pololetní prázdniny
  • 5.2. - VII. B: ZOO Praha
  • 6.2. - III. A + III. B + III. C: Vesmír kolem nás (Planetárium)
  • 7.2. - 2. r.: zahájení kurzu plavání, VIII. A: selektivní prevence, IV. C: Kámen – společník člověka (Toulc. dvůr)
  • 8.2. - Květová + Nj VIII. A,B: návštěva Goethe Institutu
  • 12 – 18. 2. - jarní prázdniny
  • 19.2. - 8. r. (chlapci) + doprovod: polytechnická výchova (SŠES Jesenická 1)
  • 21.2. - VIII. A: selektivní prevence (PROXIMA)
  • 22.2. - III. B + VII. B: vystoupení sborů (ŠJ, 18:00)
  • 24.2. - výběr 7., 8. a 9. r.: odjezd na lyžařský výcvikový kurz (penzion Protěž – dependance Bukový háj, Janské Lázně, návrat 3. 3.)
  • 26.2. - III. B + II. B: O líné babičce (Div. V Dlouhé)
  • 27.2. - II. C: Velikonoce na statku (Toulc. dvůr)
  • 28.2. - VIII. A: selektivní prevence (PROXIMA)

Leden 2018

  • 5.1. - I. B + II. B: vystoupení v Domově seniorů
  • 9.1. - žákovský parlament
  • 8.1. - chlapci 8. r.: polytechnická výchova (SŠES, Jesenická 1)
  • 10.1. - třídní schůzky (16:00 zástupci tříd a vedení školy, 1. st. od 17:30, 2. st. od 18:00)
  • 12.1. - ředitelské volno (1. kolo prezidentských voleb, v případě konání 2. kola voleb i 26. 1.)
  • 15.1. - I. A + I. B + I. C: Anička a Nebešťánek – vánoční příběh (Planetárium, 60 Kč)
  • 19.1. - I. B: Jak jsem se ztratil (Divadlo V Dlouhé, 120 Kč)
  • 21.1. - KMD: Mikulášovy patálie (Divadlo Kašpar)
  • 22.1. - chlapci 8. r.: polytechnická výchova (SŠES, Jesenická 1)
  • 25.1. - VII. B: Čtyři kroky do nového světa (hudební pořad)
  • 29.1. - IV. B: dopravní hřiště (Veronské nám.)
  • 30.1. - IV. A, IV. C: dopravní hřiště (Veronské nám.)
  • 31.1. - předání výpisu vysvědčení za 1. pol. šk. roku 2017/18,V. A  + V. B dopravní hřiště (Veronské nám.),

Prosinec 2017

  • 4.12. - I. B: „O beránkovi a ovečce/Hebká ouška, měkké tlapky“ (Toulc. dvůr), VII. B: Game On (Výstaviště Holešovice), III. B: O líné babičce (Divadlo V Dlouhé), VII. B. + doprovod: Game On (Výstaviště Holešovice), I. B + II. B: vystoupení na ván. trzích (Kubánské nám., 14:00)
  • 5.12. - VII. A, VII. B: „Život bez závislosti“ (přednáška), IX. A + IX. B + tř. uč.: Mikuláš pro MŠ a ve škole, výběr žáků VIII. B + doprovod: seminář k projektu Příběhy našich sousedů, II. B + VII. B + tř. uč. + výběr žáků: Mikulášská nadílka pro seniory
  • 6.12. - 8. a 9. r. + vyuč. přísl. hodiny: prezentace SŠ elektrotechniky a strojírenství Jesenická, skup. Fj 8. r. + doprovod: Francouzský institut
  • 7.12. - VI. B, VI. A: „Život bez závislosti“ (přednáška), IV. B + doprovod: Muzeum hudby
  • 8.12. - I. C: „Vánoce na statku/O beránkovi a ovečkách“ (Toulc. dvůr), III. C + IV. A: Vánoce na zámku (Stránov)
  • 11.12. - III. B + doprovod: hudební pořad České filharmonie (od 9:30)
  • 12.12. - žákovský parlament (3. h)
  • 13.12. - I. C: „Vánoce na statku/O beránkovi a ovečkách“ (Toulc. dvůr), IX. B + VII. B + VII. A + VI. B + tř. uč.: Schoolmatch (florbal. turnaj), II. A + II. B + tř. uč.: návštěva svíčkárny (10:00 – 13:30)
  • 15.12. - IX. A + IX. B + doprovod: výstava A. Warhola (GOAP)
  • 18.12. - 8. r.: projektový den „Technika není nuda“ SŠ Jesenická
  • 19.12. - IX. B + VII. A + tř. uč.: Advent a Vánoce v kostelích (Kostel sv. Mikuláše, Malá Strana)
  • 21.12. - I. A + I. B + I. C: Andělé ze zapomenuté skříňky (Strašnické divadlo)
  • 23.12. 2017 – 2. 1. 2018: vánoční prázdniny

Listopad 2017

  • 1. 11. - 14:00 ped. rada za 1. čtvrtletí
  • 2. 11. - III. A + tř. uč.: Za tajemstvím písma (8 – 11:35)
  • 3. 11. - IX. A + IX. B + tř. uč.: Prevence rakoviny mladých lidí (10 – 11:30, KD Barikádníků, přednáška, P. Koukal)
  • 6. 11. - 1. – 9. r. fotografování jednotlivců (od 8:00, sada = 250 Kč)
  • 7. 11. - VIII. A (1+2.h), VIII. B (3+4.h): přednáška – cizinecká tematika
  • 8. 11. - II. C + VI. A + tř. uč.: Vyšehrad (vycházka), VIII. A: Bezpečný internet – přednáška (8:45 – 12:45), konzultační hodiny (16 – 19 h, 1. st. do 17:30 zapsaní do archů, pak volně, 2. st. jen volně)
  • 9. 11. - I. A + tř. uč. + as. ped.: “Hebká ouška, měkké tlapky“ (Toulc. dvůr, 80 Kč)
  • 10. 11. - II. A + III. A + tř. uč.: O líné babičce (9:00 – 13:00, Divadlo V Dlouhé), přednáška – cizinecká tematika: IX. B (1.+2.h), VI. B (3.+4.h), VI. A (5.+6.h),
  • 14. 11. - IV. B + tř. uč. (8:30 – 10:10), IV. A + tř. uč. (10:30 – 12:10): dopravní hřiště (Veronské nám.), VII. A + vyuč. D + VII. B + tř. uč.: přednáška „Zaniklý svět“ (10:00 – 11:45, aula)
  • 15. 11. - IV. C + tř. uč. (8:30 – 10:10), V. C + tř. uč. (10:30 – 12:10): dopravní hřiště (Veronské nám.), VIII. A + tř. uč. VIII. B + vyuč. D: přednáška „Zaniklý svět“ (10:00 – 11:45, aula)
  • 16. 11. - V. B + tř. uč. (8:30 – 10:10), V. A + tř. uč. (10:30 – 12:10): dopravní hřiště (Veronské nám), I. B + tř. uč. + ŠD: „Hebká ouška, měkké tlapky/O beránkovi a ovečce“ (Toulc. dvůr, 80/120 Kč)
  • 17. 11. - státní svátek
  • 20. 11. - II. B + tř. uč. + Strejčková: hud. pořad České filharmonie (od 9:30)
  • 22. 11. - VIII. B + Junková: workshop „Den, kdy se mlčelo“ (Letná), KMD + Koutníková + Štěpánová: Romeo a Julie (18:00, Hybernia)
  • 23. 11. - IX. A + IX. B + tř. uč.: Schola pragensis
  • 24. 11. - VIII. B: Bezpečný internet (8:45 – 12:45, přednáška), IV. B + tř. uč. + as. ped.: O líné babičce (Divadlo V Dlouhé), VII. A (1.+2.h), VII. B
  • (3.+4.h): přednáška – cizinecká tematika
  • 30. 11. - IV. A + tř. uč.: Mléčná dráha (Toulc. dvůr)

Říjen 2017

  • 2.10. - II. B + doprovod: hud. pořad. České filharmonie (od 9:30)
  • 5.10. - 10. VII. B + doprovod: Čtyři kroky do nového světa (hud. pořad. České filharmonie, od 9:30)
  • 5.10. - primární prevence: IV. A (2. + 3. h) primární prevence: IV. B (4. + 5.h)
  • 6.10. - primární prevence: IV. C (2. + 3. h) V. C (4. + 5.h)
  • 9.10. - primární prevence: III. B (2. + 3. h), V. B (4. + 5.h), VI. A + VI. B + Koutníková + Benešová: Pohyby Země (Planetárium, 10:15, 60
  • 10.10. - III. C + IV. B + V. A + V. B: Příběhy Země (od 8:30), primární prevence: II. A (2. + 3. h) III. A (4. + 5.h)
  • 11.10. - VIII. A + VIII. B + IX. A + IX. B + doprovod: Příběhy Země (od 10:00
  • 12.10. - primární prevence: III. C (2. + 3. h) V. A (4. + 5.h)
  • 16.10. - primární prevence: II. B (2. + 3. h) II. C (4. + 5.h)
  • 17.10. - V. C (1. h) + V. B (2. h) + IV. C (3. h) + vyuč. přísl. hodiny: Hmyzí budky do škol,
  • 18.10. - IV. A + V. A + V. B: + vyuč. přísl. hodiny: Hmyzí budky do škol, IV. C + tř. uč.: Den stromů (Toulcův dvůr)
  • 19.10. - III. C + III. B + III. A + vyuč. přísl. hodiny: Hmyzí budky do škol
  • 23.10. - III. B + doprovod: hud. pořad. České filharmonie (od 9:30)
  • 24.10. - IV. B + doprovod: Tučňáci v Rudolfinu (od 9:00, 120 Kč)
  • 26.10. + 27. 10. - podzimní prázdniny
  • 28.10. - státní svátek
  • 31.10. - I. C + tř. uč. + as. ped.: „Hebká ouška, měkké tlapky“ (Toulc. dvůr, 80 Kč)



zs-svehlova

Švehlova 2900/12

106 00 Praha 10

Email: zssvehlova@zssvehlova.cz

Phone: +420 272 652 024